O webu

Jak rozumně zacházet se svým majetkem, obzvláště pak financemi, je základní dovednost, které se bohužel nedostává dostatečné pozornosti. Ve škole nás učí historii, matematiku, biologii, dokonce ze školy víme, kdo naspal jaký román či báseň, ale jak správně zacházet s penězi ví bohužel jen málokdo. Máme-li pak učinit důležité rozhodnutí ohledně našich financí, ocitáme se zmatení před obrovským množstvím informací.

Chceme Vás naučit o penězích přemýšlet tak, abyste se jich nemuseli bát nebo je naopak zbytečně adorovat. Necháme Vás nakouknout do zákulisí, abyste pochopili, jaké triky na Vás zkouší prodejci a měli s nimi rovnocené postavení, mohli se kvalifikovaně rozhodnout a neplatili zbytečně.

Náš cíl

„Bohatství moudrému slouží, hloupému vládne“

Lucius Annaeus Seneca

Aneb „neinformovaný tratí, informovaný vydělává“, zkusíme-li parafrázovat tento moudrý výrok, aby byl přiléhavější dnešní době. Informace jsou totiž to, co Vás může vymanit z nadvlády Vašich peněz nad Vámi samotnými. Proto je cílem našeho webu poskytout užitečné informace, rady a tipy všem, kteří chtějí zkrotit své výdaje, nechtějí dále činit špatná finanční rozhodnutí a podléhat tlakům nabídky, a chtějí své osobní finance ovládat, ne jim sloužit.

Náš příběh

Vytvoření tohoto webu předcházela dlouhá a trnitá cesta, plná všemožných překážek, chyb a problémů, ale zároveň důležitých životních lekcí a důležitých zkušeností. Naše snaha splnit si své životní sny byla plná frustrace a chybných rozhodnutí, takže jsme se neposuvali tak, jak bychom chtěli. To nás dovedlo k tomu, že jsme se začali více zajímat o své finance, protože se nám nechtělo být nadále tím, kdo se nechá napálit. Ač nám vzdělání nechybí, uvědomili jsme si, že naše problémy pylnou především z nedostatku správných informací. Soustředili jsme se tedy na poznání našeho „nepřítele“ i sebe samých a drobná vítězství se začala dostavovat. Dokázali jsme totiž pochopit různé triky a jejich vliv na naše emoce, které nás pak často zavedli na zcestí při našem rozhodování. Jakmile pochopíte taktiku soupeře, můžete se jí velmi snadno bránit a naopak toho i využít ke svému prospěchu.

To nás však dostalo jen do poloviny cesty. Naše potěšení z toho, že nám se začalo více dařit překonávat překážky a že naše finanční rozhodnutí nesla své ovoce totiž nebylo takové, když jsme stále dokola viděli spoustu dalších lidí, kteří stále marně bojují. Rozhodli jsme se tedy, že budeme sdílet své znalosti, rady a tipy se světem, aby i další mohli dojít tak, kam jsme se dostali my.

Nejsme žádní profesionálové ve světě financí, ani nejsme finanční poradci či prodejci, jsme pouze amatérští nadšenci, kteří se začali sami finančně vzdělávat a zkusili nad financemi více přemýšlet. Naše informace pochází čistě z našich zkušeností, sebevzdělávání, našeho chápání tohoto světa a rozhodně nemusí být správné nebo přesné. Nás k lepším výsledkům nicméně dovedly, proto se o ně chceme podělit. Neberte je tedy jako jedinou možnou pravdu, ale přemýšlejte nad jejich obsahem a dopňujte si je dle potřeby.